Noc s Andersenem 2019

31.03.2019

Pro letošní pohádkovou noc jsme zvolili téma přímo pohádkové. Trpaslíky! Skřítky, permoníky, šotky... Knih je na toto téma nepřeberné množství, my jsme si protentokrát vybrali zejména knihu Praštěný trpaslík (Lucie Hlavinková), Můj král trpaslíků (Helena Haškovcová) a Překlep a Škraloup (Tomáš Končinský).Děti byly rozděleny do 3 vědeckých týmů. Zkoumali jsme znalosti z oboru nanologie (věda o trpaslících) a také výskyt konkrétních druhů trpaslíků u nás a tyto informace jsme potom zanesli do mapy obce. V lese jsme postavili několik domečků pro trpaslíky, a každý si také vyrobil svého vlastního trpaslíčka. No a po vzoru Fronty za osvobození trpaslíků, jsme si večer v borských předzahrádkách "vypůjčili" několik trpaslíků a ti s námi nocovali.
Tedy u nás nocovalo 20 dětí, knihovnice a pomocník - student a 6 zahradních trpaslíků a 3 malinkatí permoníci. A jen tak pro zajímavost, víte, kdy se slaví Mezinárodní den trpaslíků?
A taky jsme četli a hrály hry a ráno jsme vyrobili improvizovaný dort pro našeho pana učitele, který měl právě narozeniny... A taky jsme posnídali chleba s máslem a marmeládou z mirabelek z pohádkového stromu z Pohádkového kopečka!