Noc s Andersenem letos zcela jinak!

07.10.2020

Milí naši nocležníci z Borů, měla jsem v plánu, udělat si naši společnou Noc v rámci podzimního zájezdu příští týden, ale ani ten se nekoná... Společné nocování nám zkrátka letos není přáno. Těším se tedy na vaše zprávy z domácích čtecích pelíšků! Pokud budete potřebovat pěknou knížku, knihovna je v pátek otevřena a také si můžete přijít pro andrsenovskou pohlednici! Blanka Křížová

20. pohádková Noc s Andersenem byla plánována na pátek 27.3. na téměř 1700 místech. Nocovat mělo na 95.000 malých i velkých účastníků, a to nejen v Čechách, na Moravě, ve Slezsku, ale také na Slovensku či v Polsku, ve Slovinsku, v USA, Chorvatsku, Dánsku, Německu, Saúdské Arábii, Turecku, Řecku, Švýcarsku, Itálii, Velké Británii, na Novém Zélandu, v Kanadě či na Maltě, v Austrálii, Francii, Bulharsku, ve Španělsku a Portugalsku, v Litvě i Singapuru - tedy celkem v 24 zemích světa!

Bohužel, okolnosti nebyly pohádkám nakloněny, díky koronavirové pandemii muselo být pohádkové nocování přesunuto. Jubilejní 20. Noc s Andersenem by tak měla proběhnout v pátek 9. října 2020. Vyhlášení nouzového stavu nám sice všem komplikuje život, my se však nechceme nechat otrávit! Nocování bude! Ale jiné... když nemůžou děti na pohádkové nocování do knihovny, pokusíme se přenést atmosféru "noci" k nim domů

Milé děti, milí rodiče! Uspořádejte si svou vlastní noc! Zkuste věnovat páteční večer společnému čtení, rodinnému divadélku s literárními předlohami, společnému povídání o tom, co rádi čtete, malování obrázků inspirovaných četbou, připravte si čtecí doupata či polštářky, napište společný příběh či natočte video, jak si společně čtete! Najděte si pohádkový recept a společně si něco upečte... Můžete si také noc rozdělit - do půlnoci si číst s dětmi, po půlnoci pak bez dětí Buďte na příjmu, sdílejte na FB Noci s Andersenem nebo pošlete na e-mail nocsandersenem@gmail.com fotky nebo kraťoulinká videa, jak si čtete či pochutnáváte na pohádkových dobrotách. Došlé zprávy slosujeme a 15 dětí odměníme krásnou knihou z nakladatelství Argo nebo audioknihou vydavatelství Tympanum.

Zdravici dětem zašle dánský velvyslanec v Praze pan Ole Frijs-Madsen. Záštitu nad Nocí s Andersenem převzal ministr kultury ČR pan Lubomír Zaorálek, jeho zdravici najdete na https://nocsandersenem.cz/ke-stazeni.htmlNoc s Andersenem pořádá Klub dětských knihoven SKIP a Svaz knihovníků a informačních pracovníků ČR

Na tisk speciálně vydaných pohlednic přispělo Ministerstvo kultury ČR, distribuci pohlednic zajistilo nakladatelství Albatros.