xart

Vyhledávání

Zajímavosti

PODPORUJÍ NÁS
netlife.jpg
Od března 2013 zajišťuje firma Netlife, s.r.o .z Křižanova internetové připojení Obecní knihovy v Borech. Zcela zdarma!

Pan Petr Viliš vyrobil a věnoval naší knihovně krásný regál na časopisy. Děkujeme moc!
 
POSLECHNĚTE SI...
4ed54ff1f779e61384380000.jpgPísničku a krásné povídání Lichožrouti dětem 
"Abych to řek´jasně, při čteni je krásně, už nikdy nebudeš sám.
Abych to řek´ celý, čteni to je skvělý, už nikdy nebudeš sám..."
číst více ...
 
Bezpečný internet
Důležité!saferinternet.jpg
 
FB
100px-facebook_icon.svg.png
Najdete nás i na
 Facebooku
 
Titulní strana arrow Povedlo se nám
Povedlo se nám
Knihovna Vysočiny 2012 II. stupně
knihovna_vysoiny.jpgbory_1.jpgbory_2.jpg 

„Ideální" knihovna se stará o lidi. Je provázaná s životem v dané obci tak, že se pro něj stává nepostradatelnou. „Ideální" knihovna je taková knihovna, které si lidé ani pořádně nevšimnou, protože je pořád na svém místě a vždycky má to, co potřebují.

(Z knihy „Dewey - Kocour z knihovny, který okouzlil celý svět" od Vicki Myron)

číst více ...
Velké ocenění pro naše stránky
diplom_hb.jpgVe středu 16.11.2011 se v Havlíčkově Brodě konala jubilejní  X. Malá knihovnická slavnost, na které se oceňují nejlepší neprofesionální knihovny našeho kraje titulem „Knihovna Kraje Vysočina". K dosud 140 ti vyznamenaným knihovnám dnes přibylo téměř 20 dalších ze všech okresů kraje.
číst více ...
Leporelo, které vyhrálo!
V roce 2010 byla vyhlášena soutěž k akci Jičín město pohádek. O nejlepší leporelo. Simonka a Zuzka Drlíčkovy už měly příběh dávno napsaný, tedy vyrobili jsme leporelo a děvčata se dala do výtvarného zpracovávání. A světe div se! V jičíně se tohleto leporelko dostalo mezi prvních 10 ze 400 zaslaných!
Děvčata gratulujeme moc!
dsc05464.jpgdsc05477.jpgdsc05465.jpgdsc05478.jpg
číst více ...
MAXI LEPORELO
p1130701.jpgPověsti z Borů knižně? Proč ne? p1130363.jpgp1130703.jpg
číst více ...
Cena Ministerstva kultury "Knihovna roku 2007"

full.jpeg Cena Ministerstva kultury „Knihovna roku 2007“ byla udělena.
Tisková zpráva Dne 4. října se uskutečnil v Národní knihovně ČR v Zrcadlové kapli pražského Klementina slavnostní akt předání ceny Ministerstva kultury „Knihovna roku 2007“. Ceny předal první náměstek ministra kultury František Mikeš za přítomnosti zástupců dalších ministerstev, odborné veřejnosti a mnoha hostů. V kategorii „základní knihovna“ získala hlavní cenu ve výši 70 000,- Kč. Obecní knihovna Bory z kraje Vysočina, která je dobrým příkladem komunitní knihovny. Kromě knihovnických služeb provozuje videotéku, Klub dobré pohody, kroužek pro mládež a hernu pro děti a nabízí také zajímavé aktivity pro seniory.
Další ocenění v této kategorii získaly Místní knihovna ve Všechovicích z Olomouckého kraje a Obecní knihovna z Vidče ze Zlínského kraje. Výběr nejlepší knihovny je v této kategorii těsně provázán se soutěží Vesnice roku, kde činnost knihovny patří mezi hodnotící kritéria.

číst více ...
Jak jsme přebírali cenu....
Vše začalo tím, že naše obec získala diplomem za vzorné vedení knihovny v soutěži Vesnice roku kraje Vysočina, tím jsme se nominovali do republikového kola Knihovna roku 2007. Proto k nám v září přijela ministerská komise.
4. října se zástupci 12ti knihoven z 12ti krajů ČR sešli v sídle Národní knihovny v pražském Klementinu, kde pro nás byl připraven celodenní program, včetně rautu! My jsme jeli s Pavlem, panem starostou a panem Smejkalem, který už roky svojí kamerou zaznamenává vše co se v Borech a kolem nich děje. A když už nás bylo tolik, a tak významná událost, dovolili jsme si luxus osobního auta s řidičem, panem Prokopem.
Nejdřív nás čekala mimořádná prohlídka expozice Codex gigas - Ďáblovy bible. Je to největší kniha na světě, která na počátku 13. století vznikla v klášteře benediktinů v Podlažicích. Od dob Rudolfa II., kdy se stala válečnou kořistí, je však tato vzácná kniha ve Švédsku.
číst více ...
Soutěž Vesnice roku 2007

diplomobciboryzavzornevedeniobecniknihovny2007.jpeg

Jak jste již možná četli na webových stránkách obce, v letošní soutěži Vesnice roku kraje Vysočina získala obec Bory Čestný diplom za vzorné vedení knihovny s finanční odměnou a darem knih.

Dne 4.9.2007 navštívila knihovnu komise, která hodnotí knihovny, které získaly v rámci krajských soutěží Vesnice roku ocenění. V Praze se koná 4.10.2007 vyhodnocení nejlepší knihovny. Této slavnosti, která se koná v zrcadlovém sále Klementina, se zúčastníme s panem starostou obce.

Obecní knihovna - Bory | xart design