Aktuality

Provozní doba knihovny od 1.9.2020 bude opět takto: Pondělí 12.-.14 hod. a v pátek 17. - 19. hod. Prosíme všechny čtenáře aby dodržovali hygienické předpisy jako např. v prodejně, nebo při vstupu na OÚ.

Nejdéle připravovaný. (Ubytování v Neratově jsme si zamlouvali loni v srpnu.)

V sobotu 1.2.2020 u nás vystoupili Edita Vaníčková a Marek Toman s představením Cukrárna u Šilhavého Jima. Je radost být u toho, jak někdo dovede pracovat s literaturou a s dětmi. Edito, Marku, děkujeme moc!

Společná cesta k nocování v naší obecní knihovně, která se v tu dobu promění v noční pohádkové království.

Mezinárodní projekt na podporu čtenářské gramotnosti, který rozvíjí verbální schopnosti dětí, jejich představivost, vytváří vztah ke knihám a čtení, poskytuje inspiraci. Projekt je od roku 2018 realizován též v České republice ve spolupráci knihoven, rodičů a jejich dětí předškolního věku. Finančně jej podpořila řada zřizovatelů.

První, nesmělé setkání nad knihami a bramborovým ovocným koláčem (Prý moc dobrým) se uskutečnilo v prosinci. Krásně jsme si popovídali (nebo tedy spíš popovídaly:-)) a bylo to moc milé. A určitě to nebylo naposledy! Další setkání proběhlo ve čtvrtek 23.1. A tentokrát se mimo pochutnávání bleskového koláče dle Magdaleny Dobromily Rettigové, povídalo...

Tak to se nám již dávno nestalo, aby o zájezd byl takový zájem. Celkem nás jelo 76. V říjnu už je kratší den, tedy jsou kratší provozní doby a nedá se toho stihnout tolik, ale to snad nikomu nevadilo. V jeskyních je teplota stálá a je podobná té podzimní venku a tak jsme byli i vhodně oblečení. I když snaha...