Aktuality

První, nesmělé setkání nad knihami a bramborovým ovocným koláčem. (Prý moc dobrým). Krásně jsme si popovídali (nebo tedy spíš popovídaly:-)) a bylo to moc milé. A určitě to nebylo naposledy!

25.11.2019 v 17 hod. ve školní jídelně (budova Obecního úřadu v Borech) Vstupné 80,- Kč, děti zdarma

Mezinárodní projekt na podporu čtenářské gramotnosti, který rozvíjí verbální schopnosti dětí, jejich představivost, vytváří vztah ke knihám a čtení, poskytuje inspiraci. Projekt je od roku 2018 realizován též v České republice ve spolupráci knihoven, rodičů a jejich dětí předškolního věku. Finančně jej podpořila řada zřizovatelů.

Tak to se nám již dávno nestalo, aby o zájezd byl takový zájem. Celkem nás jelo 76. V říjnu už je kratší den, tedy jsou kratší provozní doby a nedá se toho stihnout tolik, ale to snad nikomu nevadilo. V jeskyních je teplota stálá a je podobná té podzimní venku a tak jsme byli i vhodně oblečení. I když snaha...

Letní čtení

16.07.2019

Knihovna dostala dar. Zcela nové knížky od autorek Danielle Steel a Nora Roberts. Všechny příběhy skončí dobře! (Seznam naleznete v Nové knihy)

11. června se uskutečnilo další pasování nových čtenářů. Král Abecedník I. předal při té příležitosti každému malý dárek a knížku, která byla opět vydána v projektu Už jsem čtenář: Kde se nosí krky.