Čtenářské dílny říjen 23

11.10.2023

Z webu ZŠ Hany Benešové:

Ve středu 4. 10. se vydali naši prvňáčci do Obecní knihovny v Borech. Čekala tam na nás paní Křížová s hezkým programem. Nejdřív jsme si prohlédli celou knihovnu a pak nám paní knihovnice představila několik zajímavých dětských knih, které nám přečetla a při kterých jsme si užili hodně legrace. Nejvíce děti zaujala kniha s názvem Neotvírej tuhle knihu, to jsme samozřejmě nevydrželi a knihu otevřeli, v ní nás čekala další překvapení, u kterých jsme se pořádně zasmáli. Nakonec si děti poradily i s úkolem, který dostaly. Zbyl i čas vyzkoušet zajímavé hry, které knihovna nabízí. Děkujeme a těšíme se na příští návštěvu. P. Němcová 1.tř.

V pátek 6. října jsme se dočkali naší oblíbené chvíle v borské knihovně s paní Křížovou. V hodinách českého jazyka se učíme abecedu a ta se tentokrát promítla i do knihovny. Paní Křížová si pro nás připravila oblíbenou knížku dětí i dospělých – Malého prince s ilustracemi Elišky Podzimkové. V mobilní aplikaci pak její ilustrace doslova ožily. Zabývali jsme se knížkami s tématem abecedy. Děti zjistily, proč je dobré ji znát a jak jsou knihy v knihovně řazeny – podle abecedního seznamu příjmení. Úkolem dětí bylo napsat všechna písmenka abecedy a v knihovně najít ke každému písmenu alespoň jednu věc. Zbyl nám i čas na hraní a objevování.

Děkujeme za čas a Vaši připravenost, paní Křížová! 2. třída a Nikola Staňková

Naše tradiční návštěva v místní knihovně byla opět super. Nejprve jsme si společně přečetli legrační knížku Neotvírej tuhle knihu a knihu Les. Potom si děti vybraly vlastní titul, do kterého se každý sám začetl. Naším úkolem bylo nakreslit dárek pro svého hrdinu z vybrané knížky. Na závěr lekce jsme si stihli pohrát a vyzkoušeli jsme si skládání hlavolamu. Děkujeme. J. Benešová 3.tř.

6.10. jsme se se čtvrtou třídou zúčastnili knihovnické lekce v naší obecní knihovně. Po přečtení ukázky paní knihovnicí si vysvětlili, co je to komiks, jak se zapisuje a kde se s ním můžeme setkat. Poté si žáci vyzkoušeli, svůj vlastní komiks vymyslet. Nejprve hlavního hrdinu a pak k němu příběh, který mohl každý tvořit sám, nebo spolupracovat ve skupině. Vše zapisovali a zakreslovali na papír. Ten si v závěru p. Křížová vybrala. M. Chalupa 4.tř.

V pondělí 3.10. Žáci 5. třídy navštívili obecní knihovnu, kde si mohli prohlédnout nové knižní tituly pro děti a zároveň si vyzkoušeli, jaké je být spisovatelem při lekci tvůrčího psaní. Všichni tvořili se zapálením a při čtení vlastních příběhů se bavili. Odcházeli jsme dobře naladěni a těšíme se na další návštěvu knihovny. p. uč. Hemzová 5. tř.