S knížkou do života

12.04.2022

Budoucí čtenáři se svými maminkami navštívili 31. března dopoledne borskou knihovnu. Ta si připravila program právě pro nejmenší. A proto, že vést děti ke čtenářství a lásce ke knížkám je jednou z hlavních priorit naší knihovny, nabízí dětem i dospělým spoustu zajímavého čtení a čtenářských aktivit. Důkazem toho je, že v nabídce naleznete tituly, které patří k nejlepšímu a nejprodávanějšímu na poli knižního světa nejenom dospělých.

Loutkové divadlo, společenské hry, leporela pro nejmenší, knížky říkadel a básniček, dětské časopisy, to je pouze část věcí, které si mají možnost v knihovně děti osahat nebo zapůjčit. Zpočátku je jim důležité také ukázat, že knihovna není jen o přeplněných regálech naučné literatury a poezie. V té naší najdou vyžití i děti, které ještě číst neumí nebo se s prvními písmenky pomalu seznamují. Proč je pro děti důležité společné čtení a jak čtení rozvíjí aktivní i pasivní slovní zásobu zprvu malých posluchačů, si s maminkami popovídaly paní knihovnice Blanka Křížová a Markéta Kaštanová.

Příjemně strávené dopoledne jen potvrzuje, že knihovna v Borech je důležitou součástí kulturního a společenského života obce.

Michaela Hudková